HIRDETÉSEK – Évközi idő.

10. KEDD: Köznap

Kisbér: 8:00 – szentmise

11. SZERDA: Köznap

Kisbér: 11:30 – gyászmise (+ Halmai Norbert)

Kisbér: 16:00 – szentmise a kisbéri kórházkápolnában

Kisbér-Alsó temető: 17:00 – temetés (+ Halmai Norbert)

12. CSÜTÖRTÖK: Szűz Mária szent nevének Emléknapja

Kisbér: 18:30 – rózsafüzér, gyónási lehetőség, 19:00 – szentmise, utána szentségimádás

13. PÉNTEK: Győri Székesegyház felszentelésének Ünnepe

Bakonysárkány: 15:00 – esküvő (Klimán István és Horváth Ágnes)

Kisbér: 18:30 – rózsafüzér, gyónási lehetőség, 19:00 – szentmise

14. SZOMBAT: Vasárnap előeste

Csép: 16:30 – szentmise

Hánta: 18:00 – szentmise

15. VASÁRNAP: Évközi 24. vasárnap

Bakonysárkány: 8:00 – szentmise, előtte rózsafüzér és gyónási lehetőség

Kisbér: 10:00 – szentmise, előtte gyónási lehetőség

Ászár: 11:30 – szentmise, utána gyónási lehetőség

Kisbér: 12:30 – keresztelők (Ackermann Gréta, Kenderes Dalma Mária)

________________________________________

• A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) Általános Titkársága „ForrásPont – Még egy nap Jézussal” címmel ifjúsági eucharisztikus napra hívja a 15 és 30 év közötti fiatalokat szeptember 21-re, szombatra, Budapestre. Regisztrálni az iec2020.hu-n lehet.

• NEK Titkárság várja mindazok jelentkezését, akik részt vettek az 1938-as kongresszuson, vagy annak keretében voltak elsőáldozók. Szeretné, hogy történeteiket, tanúságtételeiket és visszaemlékezéseiket megosztva a nagyközönséggel, minél többekben ébredne fel a vágy a 2020-as, egy hetes programsorozaton való részvételre. Olyan tanúságtevőket keresnek, akik vállalnák, hogy egy interjúban beszámolnak élményeikről, amelyet később a Magyar Televízió is műsorra tűzne. Jelentkezni lehet, elérhetőség megadásával a varkonyi.borbala@gyor.egyhazmegye.hu e-mail-címen

• A Kisbéri Plébániai Hivatal új nyitvatartási rendje: kedden és szerdán 9:00-11:00, csütörtökön 14:00-17:00

• Zarándoklatot szerveznek Medjugorjéba és a Szentföldre. Részletek a plakáton olvashatók, illetve kérhető Bondár Gézától és Ziska Beátától.

• Elsőáldozók számára a felkészítő foglalkozások havonta egyszer a templom hittantermében lesznek. Első alkalom időpontját hirdetni fogjuk.

• Szeretettel várjuk a bérmálkozók jelentkezését a 9. évfolyamból. Jelentkezni László atyánál lehet.

• Októbertől szeretnénk havi 1 alkalommal diákmisét tartani. Az időpontokat előre hirdetni fogjuk.

• A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia vers- és novellaíró pályázatot hirdet Árpád-házi Szent Erzsébet életéről. Részletek a hirdetőtáblán olvashatóak.

• Szeptember 13-án, pénteken 12 órakor Veres András megyéspüspök ünnepi szentmisét mutat be a Győri Egyházmegye papságával a Nagyboldogasszony-székesegyház felszentelésének évfordulója alkalmából, valamint a Fatimai Szűzanya tiszteletére. Az ünnepi szentmise szónoka Sárai-Szabó Kelemen OSB győri perjel lesz.